Herinrichting Norgervaart (N373) en nieuwe Norgerbrug


De N373 langs de Norgervaart, tussen Bovensmilde en de aansluiting met de N919 naar Veenhuizen, wordt opnieuw ingericht. De weg krijgt een nieuwe laag asfalt, de wegberm wordt breder, er komen oversteekplaatsen voor fietsers, de snelheid gaat omlaag op twee delen van de weg en de aansluiting met de N919 bij Huis ter Heide wordt overzichtelijker. De herinrichting draagt bij aan het verbeteren van de verkeersveiligheid en de leefbaarheid in de omgeving.

Ook de Norgerbrug en omgeving worden aangepakt. De brug voldoet niet meer aan de huidige eisen. Daarnaast wordt er een rotonde aangelegd om de aansluiting van de N371 op de N373 verkeersveiliger te maken. De rotonde komt er niet meteen. Eerst komen hier verkeerslichten. Lees verder over de nieuwe Norgerbrug.

Wat gaan we doen aan de Norgervaart?

  • 3 kilometer nieuw wegdek met geluidsreducerend asfalt
  • Verbreden wegberm met 2 meter
  • Middengeleiders in de N373 voor fietsoversteken bij de Domeinweg en Koelenweg

De dam bij de Domeinweg wordt aangepast om fiets- en autoverkeer te scheiden:

Vogelvlucht kijkend richting Norg
  • Bij de Koelenweg komt een nieuwe brug voor autoverkeer en een brug voor fietsverkeer. De huidige brug past niet meer als er een middengeleider komt en een bredere berm
    Overzicht Koelenweg

    Vogelvlucht kijkend richting Assen
  • Nieuwe aansluiting met de N919: het kruispunt en de fietsoversteek worden verschoven zodat het zicht vergroot wordt. De huidige dam in de vaart wordt aangepast voor autoverkeer. En er komt een aparte fietsbrug
    Vanaf N919 kijkend richting Assen
    Ontwerp kruising N373 en de N919
    Ontwerp kruising N373 en de N919
  • Snelheid omlaag van 80 naar 60 km/u ter hoogte van de twee fietsoversteken Domeinweg en Koelenweg. Alleen tussen de Domeinweg en Koelenweg blijft de snelheidslimiet 80 km/u.

Omleidingsroute

Tijdens de bouwperiode van de bruggen bij de aansluiting N373 / N919 en de Norgerbrug is er geen doorgaand verkeer langs de Norgervaart en Norgerbrug mogelijk. Dit is tussen 24 november 2025 en 22 mei 2026. De omleidingsroute zal via aansluitende provinciale wegen gaan. Bekijk de algemene omleidingsroute hieronder.

Voor fietsers is er geen aparte omleiding, zij kunnen langs de werkzaamheden fietsen. En de verbindingen met de Koelenweg en Domeinweg blijven beschikbaar. Direct aanwonenden kunnen altijd van en naar huis gaan. Meer informatie over de omleidingsroute en fasering volgt voor start van de werkzaamheden. Bekijk de routes in de kaart hieronder.


Planning Norgervaart

Tijdelijke noodbrug

De provincie Drenthe en de gemeente Assen realiseren een tijdelijke noodbrug bij de Smilderrotonde. Zo blijven de bewoners van de Hoofdvaartsweg bereikbaar tijdens de werkzaamheden aan de Norgervaart en de Norgerbrug. Ook het bouwverkeer maakt gebruik van deze brug.

Om te voorkomen dat verkeer van en naar de wijk Kloosterveen ook gebruikt maakt van deze route, plaatsen we een bussluis. Daarnaast wordt de Hoofdvaartsweg afgesloten voor autoverkeer.

Op 3 november 2025 wordt de noodbrug geplaatst. Dat kan tijdelijk verkeershinder veroorzaken. De noodbrug is in gebruik van 24 november 2025 tot 22 mei 2026.

Contact Norgervaart en Norgerbrug

Heeft u een vraag over de Norgervaart of de Norgerbrug? U kunt contact opnemen met Maarten Duisterwinkel (omgevingsmanager) van de provincie Drenthe via het Klantcontactcentrum (0592) 36 55 55.

Regio Groningen Assen

De aanpassingen aan de Norgervaart worden mede mogelijk gemaakt door