Laatste werkzaamheden aan Norgerbrug hervat in oktober

Gepubliceerd op 31 augustus 2026

In oktober worden de laatste werkzaamheden aan de Norgerbrug hervat. De verwachting is dat verkeer begin 2027 weer over de Norgerbrug kan rijden. De werkzaamheden aan de Norgervaart zijn eerder afgerond. Daardoor kan de Norgervaart vanaf dat moment deels open voor landbouwverkeer en het openbaar vervoer. De situatie rond de zwaluwen bij de Norgerbrug is opnieuw beoordeeld door een ecologisch deskundige. Op basis daarvan is een nieuwe planning opgesteld voor het resterende werk.

Norgerbrug

Onlangs werd onder de brug een tweede leg in het oude nest vastgesteld en is er een nieuw nest met een broedende zwaluw bijgekomen. Volgens de natuurwetgeving mogen werkzaamheden die de vogels kunnen verstoren pas worden hervat als de nesten niet meer in gebruik zijn en de ecologische controles zijn afgerond. Naar verwachting is dat in oktober. Daarna kan de aannemer verder met de resterende werkzaamheden aan de brug. Voor het afronden van deze werkzaamheden is naar verwachting nog ongeveer acht weken nodig. Het gaat onder meer om de afbouw en de laatste testen voordat de Norgerbrug weer open kan voor verkeer.

Gedeputeerde Bart van Dekken: "Omwonenden, ondernemers en weggebruikers wachten al lang tot de brug weer open kan. De afsluitingen en omleidingen vragen veel van hen. Dat de planning is opgeschoven en mensen daardoor langer moeten omrijden, vind ik heel vervelend. Ook wij willen dat het verkeer zo snel mogelijk weer over de brug kan. Het eindresultaat moet van goede kwaliteit zijn, zodat we straks een brug hebben waar weggebruikers jarenlang veilig gebruik van kunnen maken."

Norgervaart

De werkzaamheden aan de Norgervaart worden waarschijnlijk eind oktober afgerond. Daarna kan de weg weer open voor landbouwverkeer en het openbaar vervoer. Om verkeersonveilige situaties in de wijk Kloosterveen te voorkomen, blijft overig verkeer de omleidingsroute volgen.

De resterende werkzaamheden aan de Norgerbrug en de Norgervaart vinden plaats in de herfst- en winterperiode. Weersomstandigheden kunnen invloed hebben op de planning en uitvoering van het werk.

Meer informatie

Via de BouwApp en de website van de provincie Drenthe blijft de omgeving op de hoogte van de voortgang van het project. Op www.provincie.drenthe.nl/norgerbrug staat meer informatie.