
Overzichtspagina
Drents-Friese Grensstreek
Welkom in Regionaal Landschap Drents-Friese grensstreek
Op deze website vind je achtergrondinformatie over drie Natura 2000-gebieden op de grens van Drenthe en Friesland. Onder de vlag van Regionaal Landschap Drents-Friese grensstreek werken we samen in een Overlegorgaan. Dit Overlegorgaan heeft als doel om drie grote natuurgebieden - Nationaal Park Dwingelderveld, Nationaal Park Drents-Friese Wold en Oerlandschap Holtingerveld - verder te ontwikkelen en te verbinden met elkaar en het omliggende landschap.
Ben je inwoner of ondernemer? Via het menu vind je meer informatie over verschillende onderwerpen. Wil je meer weten over de mogelijkheid om een van de gebieden te bezoeken? Klik dan op de groene blokken hierboven. Je wordt dan doorgestuurd naar de website van dat gebied.
Werkzaamheden in het veld
Er wordt nog steeds gewerkt aan het verbeteren en herstellen van natuur. Doel van al deze werkzaamheden is om onze mooie natuur te behouden voor de toekomst. En we zorgen er nu voor dat de natuur sterker wordt, zodat planten en dieren beter bestand zijn tegen veranderingen. Veranderingen die we als mensen veroorzaken, maar ook veranderingen van het klimaat.
De grote maatregelen met meer impact op de omgeving, worden door Prolander uitgevoerd. Prolander werkt in opdracht van de provincie Drenthe. Meer informatie over projecten in voorbereiding en uitvoering, vind je op de website van de provincie Drenthe
Beheerders aan het werk
De Drents-Friese grensstreek omvat veel natuurgebieden, die beheerd worden door verschillende organisaties en particulieren. Deze eigenaren beheren de natuur. Gedeeltelijk bepalen organisaties zelf hoe ze de natuur inrichten en voor welk doel. Maar vooral in de Natura 2000 gebieden zijn de doelen bij wet vastgelegd. De eigenaar heeft dan de opdracht deze behoud of verbeterdoelen te realiseren. Daarvoor kan de eigenaar wel subsidie van de overheid ontvangen.
Nieuws
Afgelopen woensdag heropende bezoekerscentrum Dwingelderveld in Ruinen officieel haar deuren voor publiek. Na een renovatie van ruim vier maanden kunnen bezoekers genieten van een compleet vernieuwd centrum. Niets werd overgeslagen, zelfs de toiletten hebben nu een natuurlijke uitstraling. Commissaris van de Koning Jetta Klijnsma bracht een week eerder al een werkbezoek en zag hoe mooi het ging worden. Wie nieuwsgierig is naar het eindresultaat kan van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur een bezoekje brengen aan de Benderse 22 in Ruinen.
Het jubileumjaar laat zien hoe waardevol het Drents-Friese Wold is – en hoeveel inzet en samenwerking nodig zijn om die waarde te behouden. Ondanks zorgen over de toekomst, overheerst het gevoel van verbondenheid. Haerkens: “We vieren niet alleen 25 jaar Nationaal Park, we bouwen ook samen aan de volgende 25 jaar.”
Evenementen in de Nationale Parken
In dit blok worden de evenementen uit de agenda getoond.
Kom naar het bezoekerscentrum Dwingelderveld en neem een kijkje in de wereld van de nachtvlinders.
Wat weten we eigenlijk van de wolf. We zullen tijdens de excursie geen wolf zien, maar gaan kijken hoe een wolvenspoor is te herkennen.