Extra boorwerkzaamheden naast Rondweg Emmen (N391): Tijdelijk 1 rijbaan beschikbaar
Van maandag 19 mei tot en met vrijdag 6 juni 2025 is er op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur op de Rondweg Emmen (N391), ter hoogte van viaduct Brinkenhalte, slechts één rijbaan per richting beschikbaar. Dit komt door boringen voor onderzoek naar de hoge grondwaterstand.
Op donderdag 22 mei is de weg daar twee uur volledig afgesloten voor het plaatsen van een tijdelijke brug voor de afvoer van water naar het Oranjekanaal. Weggebruikers kunnen hierdoor vertraging oplopen.
Pompwerkzaamheden
De provincie Drenthe laat extra diepe bronnen boren in de middenberm om inzicht te krijgen in de grondwaterstand en de hoeveelheid water die moet worden weggepompt. Dat is nodig voor de toekomstige aanpak van de Rondweg. De weg ter hoogte van de verdiepte ligging kampt al jaren met verzakkingen, veroorzaakt door hoge grondwaterstanden.